Pobyt More vína

Dátum:
07.- 11.10.2024
Počet dní:
4 noci / 5 dní
Cena:
€ 1255,00 / osoba
Maximálny počet ôsôb:
12
Počet voľných miest:
4

Popis pobytu

Túto cestu sme nazvali More Vína a to z dôvodov, ktoré sú vám asi jasné, však? Jednoducho- Ligúria je krásnym prímorským regiónom a vína na tejto ceste bude tiež dosť. Termín cesty je 7.10.– 11.10. (pondelok – piatok). Letecky sa dopravíme z Bratislavy do Milána – Bergama (ranný let 8:45), odkiaľ sa budeme presúvať počas celej cesty už len vlakmi a loďami a –bicyklami. Doprava je riešená takto z toho dôvodu, že oblasť Cinque Terre, ktorá sa nachádza na SZ Talianska, je národným parkom, zapísaným do svetového dedičstva UNESCO a tvoria ju dedinky, ktoré v minulosti boli prístupné na pešo len cez skalnaté útesy, na ktorých stoja. Dnes je tu vybudovaná sieť
úzkych ulíc a vlakové a lodné spojenie je to najlepšie, ktoré sa odporúča využiť.

Program

1. deň

Prvý deň strávime v Levante, kde sa nachádzajú aj naše izby v útulnom hotelíku v centre. Sú to dvojlôžkové izby na príjemnom tichom mieste, s pastelovou záhradou,  nazvanom
Oáza pokoja. Odtiaľto máme len pár minút na pešo k moru, kam sa určite pôjdeme prejsť na aperitívo a zoznámime sa s prostredím. Levanto je výnimočné svojou pokojnou atmosférou, krásnym centrom a zatiaľ tam nestretnete veľa Slovákov. Verím, že si ho zamilujete rovnako, ako aj ja.

2. deň

Na ďalší deň nás po raňajkách čaká skvelý zážitok v podobe výroby pesta, keďže Ligúria je známa jeho výrobou. Okrem pesta si dáme počas pobytu aj tradičnú focacciu, cestoviny trofie al pesto a veľa morských špecialít. Po príjemnom obede priamo na pláži si dáme trošku športu. Ale iba trošku (5 km a je to dobrovoľné). V blízkosti Levanta sa nachádzajú krásne cyklotrasy, ktoré vedú pobrežím s výhľadmi a spájajú nádherné,
pastelové dedinky. Do jednej takej sa zvezieme aj my na aperitívo a bude to zas ďalší zážitok do vašej cestovateľskej série.

3. deň

Tretí deň pôjdeme loďou objavovať tie najslávnejšie časti ligúrskej, viac ako 300km dlhej riviéry – Cinque Terre. Na lodi dostanete skvelý profesionálny výklad o histórii a súčasnosti tejto oblasti a samozrejme, o Prosecco tiež nebude núdza. Práve v kopcoch, na ktorých sa dedinky nachádzajú, sa pestuje známa odroda bieleho vínka Vermentino– ochutnáme! Cinque Terre je najznámejším miestom Ligúrie a zaslúžene patrí medzi najčarovnejšie miesta. Okrem plavby loďou si prejdeme niektoré dedinky aj na pevnine a sadneme si na pohár/ dva lokálneho vína. Tento deň bude naozaj bohatý na zážitky, takže verte mi, máte sa na čo tešiť.

 

4. deň

Štvrtý deň našej cesty sa krásne nahodíme a naladíme na lásku Portofino. Pôvodne rybárska dedina, ktorú Rimania v minulosti nazvali Portus Delphini – prístav delfínov, keďže táto zátoka bola obľúbeným miestom delfínov. A potom sa stala obľúbenou aj medzi celebritami ako Elizabeth Taylor a Richard Burton a Ava Gardner. Dnes sem chodí dovolenkovať veľa celebrít a my sa sem pôjdeme, samozrejme, pozrieť a prejsť. Popozeráme si luxusné jachty, dáme si dobrý obed, vínko a necháme sa unášať sladkou la dolce vita a dych berúcimi výhľadmi morských diaľav. Ak sa vám bude chcieť urobiť pár krokov navyše, pôjdeme sa pozrieť na výhľady z pevnosti Castello Brown, ktorá dominuje celej dedine. Možností bude niekoľko a tento deň si určite naplno vychutnáte. Piaty deň je náš deň odchodu späť do Milána a potom o 13:25 odlietame do Bratislavy.

Je zahrnuté v cene

 • ubytovanie počas celého pobytu na 4 noci/ 5 dní v dvojlôžkových izbách
 • raňajky
 • kompletná doprava v rámci Talianska ( vlaky, lode, bicykle)
 • zážitková aktivita výroba pesta
 • zážitková aktivita plavba loďou v malej skupinke
 • tlmočenie, sprevádzanie a organizácia pobytu
 • za Elite travel pôjde Andrea a za Lady travel Evka

Nie je zahrnuté v cene

 • letenka Bratislava- Miláno Bergamo ( približne € 110,00 obojsmerná letenka s 20kg batožinou, je možné kúpiť si iba 10kg batožinu)
 • strava ( okrem raňajok)
 • cestovné poistenie
 • osobné výdavky

Platobné a storno podmienky

 • € 300,00 nevratná záloha v čase rezervácie
 • doplatok za pobyt mesiac pred príchodom

Ostatné informácie

Pre viac informácii ma neváhajte kontaktovať emailom: info@elite-travel.sk

Ciao amici, moje meno je Andrea Sokolíková a som majiteľkou cestovnej agentúry Elite travel, ktorá vznikla v roku 2019 a oficiálne začala prvú sezónu v roku 2022. V minulom živote som bola určite taliankou, inak si túto posadnutosť neviem vysvetliť. Som milovníčkou gastronomických zážitkov, prekrásnej prírody a zvučného talianskeho jazyka. V mojej ponuke nájdete iba dva talianské regióny Toskánsko a Ligúriu, Toskánsko som prvý krát spoznala vďaka filmu Pod toskánskym slnkom a vďaka mojim rodičom som sa zamilovala aj do Ligúrie. Vidiecke usadlosti, súkromné vily a štýlové ubytovanie pre vás vyberám osobne, spoznávam okolie a zbieram tipy od domácich. Pobyty sú tvorené na mieru nielen pre dvojice a zamilované páry, ale aj pre rodiny s deťmi, pre skupiny priateľov alebo pre vaše firemné akcie. A tak budem rada, keď sa aj vy so mnou zbláznite do života na taliansky spôsob!

Rezervácia pobytu

Pobyt More vína