S chuťou Ligúrie

Dátum:
jar/ jeseň
Počet dní:
4 noci/ 5 dní
Cena:
od € 590,00/ osoba
Maximálny počet ôsôb:
10 osôb
Počet voľných miest:
otvorený booking

Popis pobytu

Individuálny pobyt na mieru v Levante je vhodný pre dvojice, pre rodiny s deťmi a rovnako aj pre partie priateľov. Môžete si vybrať z jarných termínov ( apríl, máj) alebo z jesenných termínov ( september, október). Mnohí si možno myslíte, že táto oblasť je hlavne letná dovolenková destinácia na kúpanie sa, ale opak je pravdou. Ponúka bohaté možnosti aktivít mimo sezóny, akou je napríklad turistika, morské modré farby lemujú zelené hory a kopce, a preto je vyhľadávanou oblasťou práve pre turistické trasy pozdĺž celého pobrežia a čo môže byť krajšie, ako sa prechádzať lesom s výhľadom na more? Pre zdatných cyklistov sú kľukaté cesty naozaj výzvou a pre dovolenkových cyklistov je tu cyklotrasa, okrem toho v okolí je množstvo zaujímavých miest na výlety, ktoré si vychutnáte bez množstva turistov a veľkým lákadlom je známe Cinque Terre, päť pastelových dediniek, ktoré sa oplatí navštíviť práve mimo sezóny. Ak si predstavujete pobyt plný pohody, naplánovaných zážitkov a výletov a vy si budete užívať iba vychladený aperol v ruke, tak ste tu správne. S chuťou Ligúrie nadobudne vaša dovolenka úplne iný vibe.

Ubytovanie Oáza pokoja

Malý kúsok raja nájdete v centre dedinky Levanto v pokojnom prostredí. Toto typické pastelové ubytovanie Oáza pokoja má ten správny taliansky šmrnc. Má vynikajúcu polohu, pretože sa nachádza ďaleko od zhonu, ale v blízkosti centra dedinky, pláže, vlakovej stanice a veľkou výhodou je parkovanie na mieste. Je to jediné ubytovanie v tejto oblasti s garážou v suteréne, z ktorej vedie do izieb výťah. Vynikajúce raňajky sa podávajú v prekrásnej záhrade, ktorá je zariadená veľmi štýlovo a farebne, pochutíte sa na domácich organických produktoch, čerstvo uvarených vajíčkach a personál je veľmi príjemný a ochotný, poskytne vám aj dobré rady a informácie. Vítaní sú tu aj vaši štvornohí miláčikovia. Nachádza sa tu 14 jednoduchých, ale útulných izieb, v zrekonštruovanej kúpeľni nájdete bio kozmetiku, izby na prízemí majú priamy vstup do záhradky, izby na prvom poschodí majú niektoré balkón a niektoré nie, ale môžete si posedieť v záhrade a vychutnať si aperitívo.

Program

Levanto a výroba bazalkového pesta

Svoj prvý deň venujete spoznaniu Levanta, je to malá dedinka s krásnou promenádou popri mori, historickým centrom, reštauráciami, kaviarňami a vinotékami. Vaše ubytovanie sa nachádza dve minúty chôdze od centra a za pár minút ste aj na pláži a vlakovej stanici, je to ideálna poloha. Začnete svoj deň vynikajúcou kávičkou, sladkým potešením v najstaršej kaviarni v dedinke a potom sa presuniete do výrobne bazalkového pesta. V historickom centre Levanta pripravuje „laboratórium pesta“ najstaršiu a najznámejšiu omáčku na svete od roku 1976. V tomto laboratóriu budete mať možnosť naučiť sa vyrábať pesto omáčku vlastnými rukami podľa tradície. Po ochutnaní pohára šumivého vína s miestnym extra panenským olivovým olejom na bruschette ochutnáte pesto a potom prichádza chvíľa na prípravu vlastnej pesto omáčky v mažiari, o postupe vám nebudem prezrádzať viac a neprišli o momenty prekvapení. Po tomto zážitku sa môžete prejsť uličkami dedinky, zájsť si na obed alebo aperitív, v prípade záujmu vám rezervujem mestské bicykle a urobíte si výlet po cyklotrase do blízkej dedinky Bonassola. Tento deň bude heslom vychutnávania si morského života, pastelových farieb a tradičnej kuchyne.

Cinque Terre a plavba súkromnou loďou

Po výdatných raňajkách sa presuniete na vlakovú stanicu, odkiaľ sa vlakom odveziete do Cinque Terre. Oblasť, ktorá vám zaručene vyrazí dych nielen farebnosťou, ale týčiacimi sa skalami v mori a kopcami, v ktorých sú vinice, tradičnou gastronómiou a úzkymi talianskymi uličkami. Tu vám naplánujem plavbu súkromnou loďou ( vyberiete si dennú tour alebo tour pri západe slnka). Poviem vám, že zažiť výhľady z lode s pohárom prosecca v ruke, oddýchnuť si od davov, turistov a jednoducho iba byť a vychutnávať si prítomný okamih je zážitok, na ktorý len tak nezabudnete. Tento výlet je celodenný.

Sestri Levante

Posledný deň bude určený na výlet a to rovno do mestečka Sestri Levante, v ktorom sa nachádza jedna z najkrajších zátok Talianska. Veľmi pokojné miesto s miestnym bistrom priamo na pláži, budete relaxovať, dáte si aperitív, dobré jedlo a necháte sa unášať atmosférou. V tomto mestečku je pekná prechádzka v centre a poradím vám aj výbornú reštauráciu, ktorá je otvorená celý deň a nemá siestu, ako býva zvykom u talianov. Večer môžete stráviť na drinku na pláži alebo v miestnej reštaurácii. V prípade záujmu vám odporučím aj ďalšie zaujímavé výlety.

Je zahrnuté v cene

 • ubytovanie s raňajkami na 4 noci
 • súkromná plavba loďou po Cinque Terre ( v skupinke max. 10-12 osôb, v prípade, že ste 2 osoby, spoja vás s inou skupinkou), ktorá trvá 2,5 hodiny s aperitívom a malým snackom, tour aj v angličtine
 • výroba bazalkového pesta v Levante, zážitok trvá 1,5 hodiny, tour aj v angličtine
 • organizácia programu a konzultácia dopravy
 • v prípade záujmu rezervácia večere v Levante
 • pred pobytom vám pošlem linky a dôležité informácie, ako zakúpiť vlakové lístky na cestovanie po pobreží

 

Nie je zahrnuté v cene

 • miestna daň v cene € 2,00/ deň / osoba nad 14 rokov
 • doprava ( vlastným autom alebo letecky s prenájmom auta, poradím)
 • v prípade dopravy vlastným autom parkovisko v podzemnej garáži v cene € 8,00/ deň
 • strava
 • poistenie, osobné výdavky

Platobné a storno podmienky

 • 100% platba 7 dní pred pobytom
 • odo dňa rezervácie do 7 dní pred príchodom 0% storno
 • menej ako 7 dní pred príchodom 100% storno

Ostatné informácie

 • v prípade záujmu je možné pobyt si predĺžiť
 • zmena programu vyhradená

 

   Pre viac informácii ma neváhajte kontaktovať na info@elite-travel.sk

Ciao amici, moje meno je Andrea Sokolíková a som majiteľkou cestovnej agentúry Elite travel, ktorá vznikla v roku 2019 a oficiálne začala prvú sezónu v roku 2022. V minulom živote som bola určite taliankou, inak si túto posadnutosť neviem vysvetliť. Som milovníčkou gastronomických zážitkov, prekrásnej prírody a zvučného talianskeho jazyka. V mojej ponuke nájdete iba dva talianské regióny Toskánsko a Ligúriu, Toskánsko som prvý krát spoznala vďaka filmu Pod toskánskym slnkom a vďaka mojim rodičom som sa zamilovala aj do Ligúrie. Vidiecke usadlosti, súkromné vily a štýlové ubytovanie pre vás vyberám osobne, spoznávam okolie a zbieram tipy od domácich. Pobyty sú tvorené na mieru nielen pre dvojice a zamilované páry, ale aj pre rodiny s deťmi, pre skupiny priateľov alebo pre vaše firemné akcie. A tak budem rada, keď sa aj vy so mnou zbláznite do života na taliansky spôsob!

Rezervácia pobytu

S chuťou Ligúrie