5 dôvodov prečo navštíviť Ligúriu

1.Klíma

V Ligúrii je podnebie obzvlášť mierne po celý rok. Je niekoľko mesiacov, v ktorých je zlé počasie (zvyčajne november, počas ktorého sú dažde veľmi bohaté). V Ligúrii je možné zažiť nádherné slnečné dni aj v zime, ale jar, leto a jeseň sú určite tým najlepším obdobím na návštevu tohto nádherného regiónu. Najmä ak si chcete naplno užiť aj more. Ligúrske územie je mimoriadne rozmanité, kombinácia hôr a zelených kopcov, ktoré sa zdajú byť ponorené do mora medzi skalnatými útesmi, Ligúria je jedna z najkrajších regiónov v Taliansku, sú tu prímorské dedinky s výhľadom na pobrežie s typickými pastelovými domami, skryté pláže zasadené medzi majestátnymi útesmi, cesty ponorené do prírody, ktoré vedú k neuveriteľným panoramatickým bodom. To všetko robí z Ligúrie úžasnú destináciu na strávenie dovolenky.

Treking

Je ideálnou destináciou na strávenie dovolenky aj pre tých, ktorí milujú kontakt s prírodou. Existuje nekonečné množstvo turistických trás obklopených zeleňou, ktoré ponúkajú úchvatný výhľad na more. Ligúrske turistické trasy oceňujú turisti z celého sveta, Alta Via dei Monti Liguri, cesty v parku Cinque Terre alebo po výbežku Portofino, trasa  ktorá spája Camogli so San Fruttuoso a mnoho ďalších a menej známych.  Medzi ďalšie outdoorové aktivity v Ligúrii patrí aj jazda na horskom bicykli, rafting a kanoe. Existuje tiež niekoľko zaujímavých ciest pre tých, ktorí milujú lezenie, najmä v oblasti Savona, príkladom je krásna Ferrata degli Artisti, ktorá sa môže pochváliť aj tibetským mostom.

2.Cinque Terre

       

Kto nikdy nepočul o Cinque Terre? Päť farebných dedín zasadených medzi skaly a more, ktoré sú orámované zelenými kopcami, Cinque Terre je určite neprehliadnuteľnou destináciou v Ligúrii. Ak máte v úmysle stráviť dovolenku v Ligúrii, dôrazne vám odporúčam venovať pár dní návšteve týchto nádherných miest. Monterosso, Vernazza, Conriglia, Manarola a Riomaggiore vás ohromia svojou krásou. A určite na ich krásu nikdy nezabudnete.

More

Tí, ktorí sa rozhodnú stráviť letnú dovolenku v Ligúrii, tak to robia hlavne kvôli moru, kto im to môže vyčítať? Ligúrske more sa môže pochváliť aj 6 morskými chránenými oblasťami na regionálnej aj národnej úrovni. Voda je vždy modrá, čistá a krištáľová a je úžasné šnorchlovať a vidieť miestnu morskú faunu. Z aktivít spojených s morom je možnosť venovať sa vodným športom ako kitesurfing a surfovaniu, najmä v Levante a Varazze. Navyše, na mnohých miestach sa môžete vydať na výlety za veľrybami a delfínmi.

3.Plavby loďou

Ligúria v lete ponúka množstvo výletov loďou, ktoré vám umožnia dosiahnuť skutočne fascinujúce miesta. Jedným z nich je napríklad San Fruttuoso di Camogli, nehovoriac o kráse Camogli videnej z mora. Medzi najobľúbenejšie výlety loďou nepochybne patrí tá, ktorá vedie do Portofina, známej destinácie a dovolenkového strediska, ktoré si vybralo mnoho VIP celebrít. Ďalšie mimoriadne krásne výlety loďou sú tie, ktoré vedú do Cinque Terre a zálivu básnikov, ktorému dominuje nádherné Portovenere.

4.Gastronómia

Ligúrsku kuchyňu charakterizujú jednoduché prvky pochádzajúce z pevniny aj z mora. Typické ligúrske jedlá bohaté na tradíciu spájajú tieto produkty a vznikajú skutočné lahôdky. Od slávneho janovského bazalkového pesta genovese až po focacciu. Jedlá z rýb sú vždy veľmi čerstvé a chutné vďaka  bohatému moru. Kuchyňa tejto oblasti je naozaj jednoduchá a zároveň bohatá. Vínu dominujú odrody Vermentino, Bosco a Albarola a v kombinácii s miestnymi jedlami je to naozaj zážitok pre chuťové poháriky.

5.Návšteva stredovekých dediniek

V Ligúrii budete mať možnosť preskúmať staroveké stredoveké dediny. Apricale, Dolceacqua, Finalborgo alebo Montemarcello a sú to len niektoré z miest, kde akoby sa zastavil čas. Prechádzka po týchto dedinách bude trochu ako ponoriť sa do inej éry. Malé kamenné domčeky so sviežimi kvetinovými balkónmi, starobylé stredoveké hradby, pevnosti a mosty cez potoky robia tieto dedinky podobnými tým, ktoré nájdete v rozprávkových knihách. Okrem stredovekých dedín, ktoré sa nachádzajú vo vnútrozemí, sa pri mori nachádzajú aj ďalšie ako Cervo alebo Tellaro.

Páčil sa ti článok ? Tak ho zdieľaj s kamarátmi.

Autor článku

Ciao amici, moje meno je Andrea Sokolíková a som majiteľkou cestovnej agentúry Elite travel, ktorá vznikla v roku 2019 a oficiálne začala prvú sezónu v roku 2022. V minulom živote som bola určite taliankou, inak si túto posadnutosť neviem vysvetliť. Som milovníčkou gastronomických zážitkov, prekrásnej prírody a zvučného talianskeho jazyka. V mojej ponuke nájdete iba dva talianské regióny Toskánsko a Ligúriu, Toskánsko som prvý krát spoznala vďaka filmu Pod toskánskym slnkom a vďaka mojim rodičom som sa zamilovala aj do Ligúrie. Vidiecke usadlosti, súkromné vily a štýlové ubytovanie pre vás vyberám osobne, spoznávam okolie a zbieram tipy od domácich. Pobyty sú tvorené na mieru nielen pre dvojice a zamilované páry, ale aj pre rodiny s deťmi, pre skupiny priateľov alebo pre vaše firemné akcie. A tak budem rada, keď sa aj vy so mnou zbláznite do života na taliansky spôsob!

Najnovšie blogy

Odporúčané ubytovanie

Podobné články