Ktoré miesta nevynechať na toskánskom pobreží Argentario

Argentario je nádherný výbežok nachádzajúci sa na pobreží provincie Grosseto, obklopený morom a spojený s pevninou cez mesto Orbetello, ako aj s Giannella a Feniglia, dve dlhé a piesočnaté pláže. Argentario je v skutočnosti hora Monte Argentario, ktorá nedávno získala štatút obce v provincii Grosseto. Zahŕňa dve dôležité a obľúbené turistické lokality: Porto Santo Stefano a Porto Ercole, ktoré sa nachádzajú na severozápadnej a juhovýchodnej strane toskánského pobrežia s výhľadom na more. Argentario láka turistov pre jedinečnosť svojej krajiny, morského prostredia a mimoriadne mierneho podnebia, ktoré z neho robí ideálne miesto na dovolenku takmer po celý rok. Nadšenci mora sem budú môcť v lete obdivovať niektoré z najkrajších úsekov pobrežia v Toskánsku s malými zátokami, ktoré sú často dostupné len pešo alebo loďou, ktoré ponúkajú skutočne jedinečné odtiene modrej a nádherné západy slnka nad Tyrhénskym morom. Milovníci pešej turistiky a horskej cyklistiky nájdu mnoho chodníkov, ktoré sa týčia od mora uprostred bujnej stredomorskej vegetácie a ponúkajú panorámy a pohľady na vzácnu krásu. Pre golfových nadšencov je Argentario Golf Club 77-hektárový park s 18-jamkovým ihriskom, ktorý sa nachádza v prírodnom amfiteátri z olivovníkov a stredomorských rastlín.

1.Porto Santo Stefano

Najväčšie a najvýznamnejšie turistické stredisko v Monte Argentario je Porto Santo Stefano. Svoj názov má podľa veľkého prístavu, z ktorého odchádzajú trajekty na ostrov Giglio a Giannutri, pričom kúsok odtiaľ je aj turistický prístav, kde kotví množstvo jácht a súkromných lodí. V Porto Santo Stefano navštívte historické centrum s obchodmi a kostolmi, ale predovšetkým si nenechajte ujsť promenádu, ktorá turistov láka najviac, vedie po celej dĺžke mesta od prístavu, je tam niekoľko reštaurácií a barov a práve tu sa nachádza aj krásny vojnový pamätník.

2.Porto Ercole

Menšie, ale možno očarujúcejšie ako Porto Santo Stefano je Porto Ercole. Určite je to „iné“ turistické letovisko Argentario. Nachádza sa na opačnom brehu ako Porto Santo Stefano, ale má aj nádherný turistický prístav, kde kotvia nádherné jachty a súkromné ​​lode, z prístavu denne vyrážajú turistické lode na výlety, aby objavovali najkrajšie pláže výbežku Argentario. Porto Ercole má na svojom luku aj ďalšiu strunu, je to pôvabná a charakteristická historická dedina, kotár je súčasťou združenia najkrajších dedín v Taliansku,  nachádza sa na vyvýšenom mieste, no napriek tomu je dostupná pešo z prístavu. Užívajte si túlanie sa uličkami a panoramatické výhľady, po stranách mesta Porto Ercole, akoby ho chránili, stoja dve pevnosti, jedna na severnej a druhá na južnej strane. Prvým je Fort Filippo, do ktorého sa dá dostať aj pešo po strmom chodníku. Druhou je Fort Stella, ktorá je otvorená pre návštevy každý deň v lete od 17:00 do 21:00hod.

3.Orbetello

Orbetello nie je súčasťou výbežku Argentario, tým menej obce Monte Argentario. Práve sem však budete musieť nasmerovať navigátor, ak prichádzate „zvonku“, pretože Orbetello je vstupnou bránou do oblasti a ak pôjdete na dovolenku do Argentaria, budete ho musieť nevyhnutne prejsť. Jeho poloha je neuveriteľná a je úplne obklopený svojou modrou lagúnou. Navštívte historické centrum a potom sa presuňte k vode, kde môžete obdivovať skutočne jedinečný ekosystém. Ak vás zaujíma aj krajina toskánskeho vnútrozemia, Orbetello je dokonalou bránou do Grosseto Maremma, ktorú tvoria kopce, prekrásne zelené parky, nádherné výhľady a historické dedinky.

4.Ostrov Giglio

Giglio je považovaný za jeden z najkrajších zo siedmich obývaných ostrovov Toskánskeho súostrovia. Dá sa k nemu dostať trajektom z Porto Santo Stefano a preto ho zaraďujem medzi miesta, ktoré na Monte Argentario nesmiete vynechať, plavba po mori trvá len hodinu. Po príchode na vás čakajú vysnívané pláže a zátoky v priehľadných modrých vodách a orámované zeleňou stredomorských krovín. Top pláže sú Cala dell’Arenella, Spiaggia di Campese, Spiaggia delle Cannelle, Cala degli Alberi a Cala delle Caldane. Ostrov Giglio, menší a menej navštevovaný ako neďaleký ostrov Elba, sa odporúča pre tých, ktorí chcú oddychovú dovolenku v prírode a romantické výhľady. Ideálny je aj na vyýlet na jeden deň.

Páčil sa ti článok ? Tak ho zdieľaj s kamarátmi.

Autor článku

Ciao amici, moje meno je Andrea Sokolíková a som majiteľkou cestovnej agentúry Elite travel, ktorá vznikla v roku 2019 a oficiálne začala prvú sezónu v roku 2022. V minulom živote som bola určite taliankou, inak si túto posadnutosť neviem vysvetliť. Som milovníčkou gastronomických zážitkov, prekrásnej prírody a zvučného talianskeho jazyka. V mojej ponuke nájdete iba dva talianské regióny Toskánsko a Ligúriu, Toskánsko som prvý krát spoznala vďaka filmu Pod toskánskym slnkom a vďaka mojim rodičom som sa zamilovala aj do Ligúrie. Vidiecke usadlosti, súkromné vily a štýlové ubytovanie pre vás vyberám osobne, spoznávam okolie a zbieram tipy od domácich. Pobyty sú tvorené na mieru nielen pre dvojice a zamilované páry, ale aj pre rodiny s deťmi, pre skupiny priateľov alebo pre vaše firemné akcie. A tak budem rada, keď sa aj vy so mnou zbláznite do života na taliansky spôsob!

Najnovšie blogy

Odporúčané ubytovanie

Podobné články