Navštívte Toskánsky vidiek s fiatkou 500

Zažiť Toskánsko vo Fiatke bol splnený sen! Počas mojej poslednej cesty do Toskánska som mala to šťastie, že sa mi splnilo jedno z prianí na mojom zozname želaní a tým bolo vydať sa na prehliadku toskánskeho vidieka vo Fiatke 500. Milujeme toto veľmi štýlové autíčko, pretože dodáva miestam, ktoré navštevujem kúzlo  a s týmto autom boli tieto toskánske dni veľmi špeciálne.

Ste pripravení? Takže otočíme kľúčom a ideme. Keď vkročíme do Toskánska, zakaždým sme ohromení jeho krásou. Niekedy však na to, aby sme to plne ocenili a pochopili, hlavne pokiaľ sme pravidelným návštevníkom Toskánska, musíme skúšať nové veci, aby sme docielili wau efekt.

Na svete neexistuje človek, ktorý by nebol očarený pohľadom na zvlnené kopce Chianti. Ale verte mi, pri pohľade z okna a za volantom  starého Fiatu 500 je to úplne iný príbeh. Nechať sa previezť najikonickejším a najobľúbenejším talianskym autom pozdĺž nekonečných radov cyprusov s otvorenou strechou, aby dnu vpustili posledné lúče letného slnka, je čistá radosť. Ak sa v polovici cesty len tak zastavíte, aby ste sa kochali výhľadmi alebo si urobili dokonalé fotky na instagram, len tak zažilli spontánnu vínnu turistiku, odhalili neturistické zákutia a spoznali pravá vidiek, potom je to to pravé pre vás.

Ktoré miesta sa oplatí navštíviť s Fiatkou 500? Tu je zopár mojich tipov.

Siena

Siena je neprehliadnuteľná destinácia na každom výlete do Toskánska. Ako si dokázala zachovať nádheru svojho zlatého veku, ktorý trvá zhruba od 13. do 14. storočia? Nepochybne prispelo k tomu, že Siena nebola ovplyvnená priemyselným rozvojom a je stále riedko osídlená, ale hlavnú zásluhu má architektúra, ktorá sa prispôsobuje krajine a uprednostňuje jej krivky. Historické centrum Sieny je skutočným klenotom, a to natoľko, že bolo vyhlásené za svetové dedičstvo UNESCO. Je ohraničená dokonale zachovanými stredovekými mestskými hradbami, ktoré kopírujú obrysy troch kopcov, na ktorých bolo mesto postavené.  Kúzlo Sieny je aj v námestí Piazza del Campo: veľkolepé, nezameniteľné a nenapodobiteľné námestie, na ktorom sa každoročne koná slávne Palio. Hoci ide o ikonický obrázok, ktorý sme už nespočetnekrát videli v televízii, v časopisoch a cestovateľských blogoch, Campo vždy necháva všetkých, ktorí ho prvýkrát uvidia, aby ho obdivovali, s otvorenými ústami v úžase. Hovorí sa, že na námestí Piazza del Campo musí človek sedieť na zemi, aby mohol obdivovať oblohu, ale keď je na zemi toľko krásy, prečo sa pozerať hore?

Montepulciano

Medzi Valdichianou a Val d’Orcia, v krásnom prostredí na typických sienskych kopcoch, leží starobylá dedina Montepulciano, skutočná oáza pokoja, uprostred nádherných výhľadov, vinohradov, kam len oko dovid. Má kúzlo klasickej stredovekej toskánskej dediny. Do Montepulciana chodia ľudia oddychovať na vidieku, často bývajú v niektorom z mnohých agroturistických zariadení v tejto oblasti, ale aj piť vynikajúce víno. V skutočnosti sa tu vyrába Nobile di Montepulciano, slávne červené víno, ktoré si vážia znalci, nadšenci vína, enológovia a someliéri na celom svete. Okrem toho nezabúdajme, že v Montepulciane a okolí sa dá veľa vecí vidieť. V neposlednom rade vďaka svojej priaznivej polohe medzi dvoma najkrajšími údoliami v Toskánsku je tiež vynikajúcou základňou, z ktorej môžete preskúmať celú oblasť a vychutna si skutočný toskánsky zážitok, ktorý tak fascinuje a núti turistov z celého sveta sa zamilovať.

Cortona

Posadená na kopci asi 500 metrov nad morom je stredovekým klenotom Toskánska, ktorý stojí za návštevu. Nachádza sa v provincii Arezzo, veľmi blízko hraníc s Umbriou. Cortona sa od 50. rokov minulého storočia mnohokrát objavila v talianskych filmoch, a medzinárodnú slávu si získala len vďaka odohratým scénam vo filme Roberta Benigniho La vita è bella z roku 1997 a vo filme Audrey Wellsovej Pod toskánskym slnkom z roku 2003. Cortona je tiež mesto bohaté na podujatia, ktoré priťahuje návštevníkov zo všetkých častí Toskánska, najvýznamnejší sa koná každý rok od júla do septembra, je to Cortona on the Move, medzinárodný festival vizuálnych naratívov. Z turistického hľadiska je Cortona skutočne dôležitou destináciou pre celú provinciu Arezzo a celý región vďaka množstvu vecí, ktoré je možné vidieť v centre a kráse jej okolia.

 

Odporúčam tieto ubytovania:
1. Raj na zemi

Páčil sa ti článok ? Tak ho zdieľaj s kamarátmi.

Autor článku

Ciao amici, moje meno je Andrea Sokolíková a som majiteľkou cestovnej agentúry Elite travel, ktorá vznikla v roku 2019 a oficiálne začala prvú sezónu v roku 2022. V minulom živote som bola určite taliankou, inak si túto posadnutosť neviem vysvetliť. Som milovníčkou gastronomických zážitkov, prekrásnej prírody a zvučného talianskeho jazyka. V mojej ponuke nájdete iba dva talianské regióny Toskánsko a Ligúriu, Toskánsko som prvý krát spoznala vďaka filmu Pod toskánskym slnkom a vďaka mojim rodičom som sa zamilovala aj do Ligúrie. Vidiecke usadlosti, súkromné vily a štýlové ubytovanie pre vás vyberám osobne, spoznávam okolie a zbieram tipy od domácich. Pobyty sú tvorené na mieru nielen pre dvojice a zamilované páry, ale aj pre rodiny s deťmi, pre skupiny priateľov alebo pre vaše firemné akcie. A tak budem rada, keď sa aj vy so mnou zbláznite do života na taliansky spôsob!

Najnovšie blogy

Odporúčané ubytovanie

Podobné články

Jednoznačne najkrajšou oblasťou toskánského pobrežia je okrem známej Elby výbežok Monte Argentario. Krajina obklopená horami, morom krásnej priezračnej farby a farebnými mestečkami a dedinkami. Za mňa je to určite najčarovnejšia časť celého pobrežia, ktorá určite stojí za návštevu.